Eski sevgilisinin özel fotoğraflarını ifşa eden Mustafa Alpagut'a 5 yıl hapis istemi

Müzisyen ve iş adamı Mustafa Alpagut'a eski kız arkadaşının özel fotoğraflarını ifşa ettiği gerekçesiyle açılan davada 5 yıl hapis cezası isteniyor.

19.04.2022 11:20    Güncelleme: 19.04.2022 11:20

İş adamı ve müzisyen Mustafa Alpagut'un, eski kız arkadaşının fotoğraflarını ifşa ettiği için açılan davada özel hayata ilişkin görüntü ve seslerin ifşa edilmesi suçundan 5 yıla kadar hapsi istendi.

İş adamı ve müzisyen Mustafa Alpagut ve Sevda K., 6,5 yıldır beraberlikten sonra ayrıldı. İddiaya göre çift ayrılınca Mustafa Alpagut, Sevda K.'ya maddi manevi zarar verme kastıyla asılsız ithamlarda bulunmaya ve hakaret etmeye başladı. Bir süre sonra Sevda K.'nin kız arkadaşına bir Instagram hesabından Sevda K.'ya ait özel görüntüler gönderildi. Sevda K. ise bu fotoğrafların sadece Mustafa Alpagut'ta olduğunu ifade ederek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdu ve şikayetçi oldu.

Sabah'tan Atakan Irmak'ın haberine göre, ifadesine başvurulan Mustafa Alpagut, Sevda K. ile 6-7 yıl önce masaj yaptırdığı sırada tanıştığını, daha sonra ilişkilerinin ilerlediğini ve beraberlikleri olduğunu anlattı. Sevda K.'nin kendisine asılsız ithamlarda bulunduğunu söyleyen Mustafa Alpagut, kimseyle fotoğraf paylaşmadığını söyledi.

'FOTOĞRAFLARI İZNİ DAHİLİNDE ÇEKTİM' İDDİASI

Atılan fotoğrafların kendisinde bulunduğunu ve Sevda K.'nin izni dahilinde çektiğini söyleyen iş adamı, "Kendisinin bana göndermiş olduğu fotoğrafları paylaştığım ve olmadık ithamlarda bulunduğum iddiaları asılsızdır. Kendisinin fotoğraflarını habersiz değil izni dahilinde çektim. Bu fotoğrafları kimseyle paylaşmadım" dedi.

5 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Şüpheli Mustafa Alpagut'un Sevda K.'yi yatak odasında habersiz çekilmiş fotoğraflarını Instagram'dan ifşa ettiği ve suçtan kurtulmaya yönelik ifade verdiği belirtilerek savcılık iddianamesı düzenlendi.

'Özel Hayata İlişkin Görüntü ve Sesleri İfşa Etmek' ve 'Sesli Yazılı veya Görüntülü Bir İleti ile Hakaret' suçları kapsamında 5 yıla kadar hapsi istenen ünlü iş adamı ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Mustafa Alpagut ifşa taciz izinsiz paylaşım

BAĞLANTILI HABERLER