Tekerlekli sandalyesinin aküsü çalınan yaşlı kadın kalp krizi geçirdi: Aküyü çalacak kadar düştüler

Yüzde 87 engelli olan 66 yaşındaki yurttaş ‘Akülü sandalyemi tekrar istiyorum. Onu çalacak kadar düşenleri Allaha havale ediyorum. Sürünüyorum resmen’ diye isyan etti.

15.05.2022 10:09    Güncelleme: 15.05.2022 10:09

Adana’da yalnız yaşan engelli Sakine Güller’in (66) tekerlekli sandalyesinin aküleri çalındı. Günlerdir komşusundan geçici olarak aldığı normal tekerlekli sandalyeyle ihtiyaçlarını gidermeye çalışan Güller, "Akülü sandalye, benim elim ayağımdı. Çok zor durumdayım. Bunu yapanları Allah’a havale ediyorum” dedi.

Yalnız yaşayan ve yüzde 87 engelli olan Sakine Güller 2 Mayıs gecesi akülü tekerlekli sandalyesini evininin avlusuna bıraktı. Gece saatlerinde mahalleye gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, duvardan tırmanarak avluya girip, sandalyenin iki aküsünü de sökerek çaldı. Sabah durumu gören Güller, polise haber verdi. Adrese gelen ekipler, incelemelerin ardından şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Günlerdir yürüyemediği için komşuların yardımıyla ihtiyaçlarını giderebildiğini belirten Sakine Güller, geçici olarak normal bir tekerlekli sandalye kullandığını fakat yalnız olduğu için çok zorlandığını söyledi.
‘AKÜYÜ ÇALACAK KADAR DÜŞENLERİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM’

Konuşurken gözyaşlarına hakim olamayan Güller, “Akülü sandalyem elim ayağımdı. Doktoruma, bakkala onunla gidiyordum. Çok zor durumdayım. Sabah gördüğümde üzüntüden kalp krizi geçirdim. Anjiyo oldum ve 6 gün yoğun bakımda yattım. Akülü sandalyemi tekrar istiyorum. Onu çalacak kadar düşenleri Allaha havale ediyorum. Beddua etmek istemiyorum. Sürünüyorum resmen. Hayırseverlerden yardım bekliyorum. Hırsızlar yüzünden böyle kaldım” diye konuştu.

engelli kadın Sakine Güller tekerlekli sandalye akü hırsızlık

BAĞLANTILI HABERLER