Emekli Subaylar Derneği Milli Savunma Bakanlığı'nı yalanladı: Kınama ifadesi kullanılmadı

'Emekli subaylarla ilgili çeşitli konular gündeme getirilmiş, görüş ve öneriler paylaşılmıştır. Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir kınama ifadesi kullanılmamıştır.'

05.04.2021 23:46    Güncelleme: 05.04.2021 23:46

Milli Savunma Bakanlığı'nın, Emekli Subaylar Derneği ile Emekli Astsubaylar Derneği'nin, 104 emekli amiralin yayınladığı Montrö bildirisini kınadığı yönündeki açıklamasına yalanlama geldi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), bugün resmi internet sitesinde yayımlandığı "TESUD ve TEMAD’dan Milli Savunma Bakanlığı'na destek" başlıklı haberi sosyal medya hesabı üzerinden "Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) ve Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Millî Savunma Bakanlığına destek ziyareti gerçekleştirerek bazı amirallerin yayımladığı bildiriyi kınadıklarını belirtti" notuyla paylaşmıştı.

TESUD'un internet sitesinde yer alan açıklamada ise, "5 Nisan 2021 günü saat 13.30'da TESUD Genel Başkanı ve TEMAD Genel Başkanı, beraberlerinde yönetim kurullarından ikişer üye ile birlikte MSB'lığına davet edilmiştir" denilerek, şunlar kaydedildi: "Sayın Milli Savunma Bakanı'nın ülkemiz ve TSK'nın halen yürütmekte olduğu faaliyetler konusundaki paylaşımlarını müteakip TESUD Genel Başkanı tarafından; Silahlı Kuvvetlerimizin yurt içinde ve dışında yürüttüğü faaliyetlerdeki başarılarından gurur duyulduğu ifade edildikten sonra, emekli subaylarla ilgili çeşitli konular gündeme getirilmiş, görüş ve öneriler paylaşılmıştır. Emekli amirallerin bildirisine yönelik herhangi bir kınama ifadesi kullanılmamıştır." (HABER MERKEZİ)

akp montrö amiral bildiri akar hulusi akar

BAĞLANTILI HABERLER