Dilara Yıldız'ın soruşturma dosyası için gizlilik kararı

İstanbul Tuzla'da Oktay Dönmez isimli erkek tarafından öldürülen Avukat Dilara Yıldız soruşturmasında gizlilik kararı getirildi.

14.01.2022 17:46    Güncelleme: 14.01.2022 17:48

+GERÇEK- Katledilen Dilara Yıldız'ın avukatı, soruşturmaya gizlilik kararı verilmesine herhangi bir gerekçe sunulmadığını söyledi. 

Avukat, Dilara Yıldız'ı öldüren Oktay Dönmez'i özel müdafinin yazılı olarak savunduğunu belirtti. 

NE OLMUŞTU?

İddiaya göre, 29 yaşındaki Dilara Yıldız'ın eski nişanlısı Oktay Dönmez, Dilara'yı ölümle tehdit ediyordu. Dilara ile Dönmez, Tuzla'da bir restoranda buluştu.

Sonra Dilara'nın üç arkadaşı da restorana girdi ve polise haber verdi. Bir polis memurunun restorana girmesinin ardından Oktay Dönmez, silahını Dilara'ya doğrulttu ve onu öldürdü. Gözaltına alınan Dönmez çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Olay yerinde hayatını kaybeden Dilara Yıldız'ın cenazesi, yapılan incelemelerin ardından adli tıp kurumuna sevk edilmiş daha sonda memleketi Samsun Bafra'da toprağa verilmişti. 

Katledilen avukat Dilara Yıldız'ın annesi polisi suçladı: Çocuğumun ölümünü seyrettiler

Anne Yıldız, 'Oraya giden polis benim çocuğumun ölümünü seyretmeye gitmiş. Sizin de cebinizde silah var. Siz de ateş edin bir tane. Polis gidip ne yaptı orada?’ diye sordu.

Dilara Yıldız kadın cinayeti avukat gizlilik kararı

BAĞLANTILI HABERLER