Dersim’de Mehmet ve Bozkurt Aydemir kardeşlerden 5 gündür haber alınamıyor

Aydemir kardeşlerin arama çalışmaları AFAD ekiplerce karadan ve havadan devam ederken, şimdiye kadar herhangi bir ize rastlanmadı.

17.09.2020 20:33    Güncelleme: 17.09.2020 20:33

Dersim’de 13 Eylül’de Munzur Vadisi Milli Parkı’na giderken Venk köyü yakınlarında kaybolan Mehmet (41) ve Bozkurt Aydemir (48) kardeşlerden 5 gündür haber alınamıyor.

Elazığ'da bir doğalgaz firmasında çalışan Aydemir kardeşler, bir süre önce iş için Dersim’e geldi. Aydemir kardeşler, geçtiğimiz Pazar günü 23 P 1387 plakalı araçlarıyla piknik yapmak ve sarımsak toplamak için Munzur Vadisi Milli Parkı'ndaki Venk köyü yakınlarına gitti. Bulundukları yeri yakınlarına da bildiren kardeşler, otomobillerini, acil durumlarda aranması için telefon numarası içeren bir notu cam kenarına bırakarak yol kenarına park etti. 

Bozkurt kardeşlerden geç saatlere kadar haber alamayan yakınları, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen jandarma ve AFAD ekipleri, park halindeki otomobili buldu. Ancak kardeşlere ulaşamadı. Aydemir kardeşlerin arama çalışmaları Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) bağlı ekiplerce karadan ve havadan devam ederken, şimdiye kadar herhangi bir ize rastlanmadı. (MA)


BAĞLANTILI HABERLER