Denizli'de günlerdir haber alınamayan 17 ve 19 yaşındaki iki kişi ölü bulundu

5 gündür haber alınamayan İsmail Yalçın ile Hasan Akköse 30 metre derinliğindeki su kuyusunda ölü bulundu. Akköse'nin kız arkadaşını arayıp bir akrabasının adını söylediği belirlendi.

15.06.2022 08:35    Güncelleme: 15.06.2022 08:35

Denizli’de 5 gündür haber alınamayan 17 yaşındaki İsmail Yalçın ile 19 yaşındaki Hasan Akköse’nin cansız bedeni bulundu. Yalçın ve Akköse’nin cesedi, 45 saatlik çalışmanın ardından 30 metre derinliğindeki bir su kuyusunda bulundu.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde yaşayan İsmail Yalçın, 9 Haziran akşamı annesi Asuman Yalçın’ı telefonla arayarak harçlık istedi. 20 lira harçlık alarak babasına ait otomobille evden ayrılan İsmail Yalçın, Serinhisar ilçesinde ikamet eden 19 yaşındaki Hasan Akköse ile buluştuktan sonra bir daha geri dönmedi.

AİLE KAYIP İHBARI YAPMIŞTI

En son aradığında kendisine “Arabayı yıkıyorum baba” diyen oğlundan bir daha haber alamayan baba Adnan Yalçın, jandarma karakoluna giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Otomobilin bulunmasının ardından kayıp iki gencin en son görüştükleri kişi olan Hasan Akköse’nin akrabası M.A. ve 8 kişi gözaltına alındı. İfadeler doğrultusunda aracın bulunduğu yere 10 kilometre uzaklıktaki Serinhisar ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'ndeki su kuyusunda arama çalışmaları başladı.

GİZLİCE KIZ ARKADAŞINI ARAYIP AKRABASININ ADINI VERMİŞ

İçerisine taş ve toprak atılarak dibi kapatıldığı belirlenen su kuyusunda, iş makineleriyle kazı çalışması devam ederken, kayıp gençlerden Hasan Akköse’nin öldürülmeden saniyeler önce telefonunun arama düğmesine gizlice basıp kız arkadaşını aradığı, aynı zamanda akrabası olan M.A.'nın adını söylediği ortaya çıktı.

7 KİŞİ TUTUKLANDI

Devam eden çalışmaları ardında 45 saat sonra Yalçın ve Akköse’nin cesedine ulaşıldı. Yaklaşık derinliği 30 metre olan kuyudan çıkarılan cesetler, yapılan incelemenin ardından Pamukkale Üniversitesi Adli Tıp Morguna kaldırıldı.

Öte yandan adliyeye sevk edilen M.A. ile beraber toplamda 7 kişi tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Denizli İsmail Yalçın Hasan Akköse kayıp su kuyusu

BAĞLANTILI HABERLER