Davutoğlu'ndan Sezgin Baran Korkmaz videosu: Devletim adına korkuyor ve utanıyorum

Sezgin Baran Korkmaz videosu paylaşan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan ‘Reza Zarrab' diyaloğuna yer vererek, 'Korkuyorum. Devletim adına korkuyor ve utanıyorum' dedi.

25.07.2022 08:50    Güncelleme: 25.07.2022 23:07

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde Giresun'da partisinin il başkanlığında yaptığı konuşmasının videosunu paylaştı. Reza Zarrab döneminde yaşananları hatırlatan Ahmet Davutoğlu, "Amerikan kongresinde mal varlığı dosyası, New York mahkemesinde Reza Zarrab dosyası, Utah mahkemesinde Sezgin Baran Korkmaz var… Şimdi Sezgin Baran Korkmaz’da da aynı şey yaşanacak arkadaşlar. Korkuyorum. Devletim adına korkuyor ve utanıyorum" dedi.

Davutoğlu: Bakanlara Zarrab'la resim istemiyorum dedim, Erdoğan 'ne istiyorsunuz bu hayırseverden' dedi

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, SBK üzerinden Zarrab'a atıfta bulunarak, 'Bakanlarımıza bu adamla hiçbirinizin resmini görmek istemiyorum demiştim, gördük işte hayırsever adamı' dedi..

‘AHMET BEY, NE İSTİYORSUNUZ BU HAYIRSEVERDEN?'

Sosyal medya hesabından 'Devletim adına kaygı duyuyor ve utanıyorum' başlığıyla video paylaşan Davutoğlu'nun şunları söyledi:

“Sezgin Baran Kokrmaz diye biri var. Kara para aklayıcısı, dolandırıcı. Türkiye'de bir otel kuruyor. Oradan geçmeyen devlet yöneticisi yok neredeyse. Uluslararası bir soruşturma açılınca İçişleri Bakanı bunu çağırıp yurt dışına gönderiyor. Amerika'da yargılanıyor. Bakın olacak olan ne…

Reza Zarrab çıktığı zaman. Herkes bilir, işte bu yüzden yolumuz ayrıldı. Bu Reza Zarrab denen adamla hiçbirinizin resmini görmeyeceğim, hiçbirinizin ilişkisini görmeyeceğim' dedim.

Sayın Cumhurbaşkanı ne dedi biliyor musunuz? ‘Ahmet bey, ne istiyorsunuz bu hayırseverden?' dedi. Reza Zarrab hayırsever ha?

‘KORKUYORUM’

Şimdi Sezgin Baran Korkmaz’da da aynı şey yaşanacak arkadaşlar. Korkuyorum. Devletim adına korkuyor ve utanıyorum. Amerikan kongresinde mal varlığı dosyası, New York mahkemesinde Reza Zarrab dosyası, Utah mahkemesinde Sezgin Baran Korkmaz var.”

‘MAL VARLIĞINIZI AÇIKLAYIN’

Davutoğlu, “Şimdi yapılması gereken şu. Sayın Canikli'nin, Binali Yıldırım'ın, ekonomiden sorumlu bütün bakanların. Hakkında iddiası olan herkesin yapacağı çok basit bir işlem. Ben yaptım bunu. Mal varlıkları beyanında bulunacak herkes. Yeni seçime gitmeden önce Türkiye'de cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, bakanlık yapmış herkes malını izah edecek, açıklayacak…Bunu yapamazsanız iki elimiz yakanızdadır, milletinde iki eli yakanızda olacak” ifadelerini kullandı.

Sezgin Baran Korkmaz Davutoğlu video utanç korku karapara

BAĞLANTILI HABERLER