Davutoğlu'ndan Demirtaş'ın teklifine yanıt

15.09.2020 08:40    Güncelleme: 15.09.2020 08:46

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Demirtaş'ın açıklamalarına 'kan davası' örneği ile yanıt vermişti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Edirne Cezaevin'de tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi. Davutoğlu, "Prensip olarak Türkiye'de demokrasiye inanmış, terörle arasına mesafe koymayı başarmış herkes ile görüşmeyi bu ülkenin geleceği açısından doğru görürüm" dedi.

DEMİRTAŞ'IN TEKLİFİNE YANIT

Sözcü'den Müslim Evci'nin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, Edirne F Tipi Cezaevin'de tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın kendisine yönelik, "Davutoğlu ile yan yana gelip konuşmamız Türkiye'de özgürlükler için faydalı olacaktır" sözlerine şöyle yanıt verdi:

"Prensip olarak Türkiye'de demokrasiye inanmış, terörle arasına mesafe koymayı başarmış herkes ile görüşmeyi bu ülkenin geleceği açısından doğru görürüm. Bu bağlamda geçmişte de sert siyasi mücadelede bulunduğumuz liderler ile de bir araya gelmekten hiç çekinmedim."

 

İYİ Parti'den Demirtaş'a: Sazıyla bir şehidin evinde, Aybükemizin evinde bu türküyü çalabilir mi?

'Eğer bu bir PR çalışmasıysa benim mesela Selahattin Demirtaş'ı millet vicdanında çok daha sevimli hale getirecek teklifim şudur.'

AKŞENER NE DEMİŞTİ? 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Selahattin Demirtaş'ın "Başak ile birlikte Meral Hanım’ın kapısını çalar ve “Kahvaltıya geldik" ifadelerine yanıt verdi. Akşener, " Güneydoğu’da şöyle bir gelenek var, kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız" dedi.