CİMER çöktü; 10 gündür şikayet gidemiyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'nin internet sitesinde konuyla ilgili hiçbir açıklama yer almıyor.

18.10.2018 14:22    Güncelleme: 14.11.2019 02:05


Vatandaşların istek ve şikayetlerini internet üzerinden Cumhurbaşkanlığı'na ilettiği Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) sistemi çöktü. Sisteme 10 gündür giriş yapılamazken, sitede 'Bir hata oluştu' mesajı yazıyor. 

Sözcü'de yer alan habere göre, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne bağlı şikayet birimi 2006 yılında kuruldu. BİMER her yıl milyonlarca vatandaşa hizmet veriyordu. 2015 yılında BİMER'in yükünü azaltmak için Cumhurbaşkanlığı bünyesinde de bir iletişim merkezi oluşturuldu. Başbakanlık'ın lağvedilmesinin ardından BİMER'in faaliyetleri de sona erdi. CİMER vatandaşın devlette bulacağı tek muhatap olarak kaldı.

Vatandaş yaşadığı sorunların çözümü olarak yetkileri artan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı gördü.

CİMER'e başvuru sayısı kısa sürede katlandı. Bir süre önce söz konusu şikayetlerin artması nedeniyle bürokratları uyaran Erdoğan, “Bürokrasiyle ilgili özellikle vatandaşı bire bir ilgilendiren konularda CİMER'e yoğun şikâyetler geliyor. Bunların hepsini yakından takip ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

SİSTEM ÇÖKTÜ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakından takip ettiği CİMER sistemi çöktü. Sisteme yaklaşık 10 gündür giriş yapılamıyor. “Bir hata oluştu” mesajıyla karşılaşan vatandaşlar şikayetini hiçbir yere iletemiyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'nin internet sitesinde konuyla ilgili hiçbir açıklama yer almıyor.

cimer bimer çöktü cumhurbaşkanı tayyip erdoğan şikayet 10 gün sistem

BAĞLANTILI HABERLER