CHP'li Özkoç: Zengin'e yapılan alçakça saldırıyı kınıyorum

AKP'li Özlem Zengin, çıplak arama işkencesine maruz kalan kişileri suçlamış, 'Onurlu, ahlaklı kadın açıklamak için bir sene beklemez' ifadelerini kullanmıştı.

22.02.2021 15:16    Güncelleme: 22.02.2021 15:20

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan sonra CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç da AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e sahip çıkan isimler arasında yer aldı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, çıplak arama işkencesine maruz kalan kadınları hedef alan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in 'alçakça saldırıya uğradığını' savundu. 

Meclis Başkanı Şentop, AKP'li Özlem Zengin'e sahip çıktı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün ardından Meclis Başkanı Şentop da Özlem Zengin'e sahip çıktı.

Özkoç, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında, "Hafta sonu, toplumsal bir konuda yapılan empatiden uzak, ötekileştirici siyasetin ve bir kadının namusuna dil uzatılmasının son derece yanlış iki örneğini gördük. Toplumsal sorunun etik çerçevede tartışılmasını diliyor, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e yapılan alçakça saldırıyı kınıyorum" dedi.

AKP'li Özlem Zengin'in çıplak arama yanıtı: Onurlu, ahlaklı kadın açıklamak için bir sene beklemez

'Bütün hukuki mevzuatın yanlış uygulaması olabilir, hayatın içinde vardır.'

    

özlem zengin AKP engin özkoç CHP çıplak arama

BAĞLANTILI HABERLER