Marmaris yangınıyla ilgili konuşan CHP’li Erbay: Yalnızca bir uçak gördük o da sorti yaptı gitti

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin söylediği sayıda uçağın olmadığını söyleyen CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, ‘Yalnızca bir uçak gördük. O da sorti yaptı gitti’ dedi.

23.06.2022 07:21    Güncelleme: 23.06.2022 07:21

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Marmaris yangını hakkında konuştu. Erbay, bölgede Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin söylediği sayıda uçağın olmadığını belirtti. Datça bölgesine geçip yangın olan bölgeyi izlemeye başladıklarını söyleyen Erbay, “Yalnızca bir uçak gördük o da sorti yaptı gitti. Onun dışında dört veya beş helikopterle müdahale edildi” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet’e yer alan habere göre Erbay, “İlk yangın çıktığında bir helikopter geldi ve gitti ama hava karardığında hiçbir helikopter yoktu. Geçen sene biz söylediğimiz gibi Bodrum Köyceğiz yangınında kırmızı renkli gece uçan helikopterleri gördük. Önceki gece yaptığımız gece görüşlü helikopter çağrılarıyla ilgili Bakanlıktan bir yetkili, ‘O bakanın yetkisiyle kullanılan sikorsky helikopterler’ dedi” ifadelerini kullandı.

Erbay, bölgede Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin söylediği sayıda uçağın olmadığını belirterek “Keşke olsa, biz teşekkür etmesini biliriz. Hiç uyumaksınzın 12 saat bölgedeydik. Datça bölgesine geçip yangın olan bölgeyi izlemeye başladık. Yalnızca bir uçak gördük o da sorti yaptı gitti. Onun dışında dört veya beş helikopterle müdahale edildi” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay Marmaris yangın uçak müdahale

BAĞLANTILI HABERLER