Cezaevi, Demirtaş'ın buzdolabı talebini reddetti

08.08.2020 18:41    Güncelleme: 08.08.2020 22:18

'Bugün #SelahattinDemirtaş ile Edirne’de görüştüm. Pandemi ve sıcak hava koşullarında #buzdolabı alma talebi cezaevi idaresi tarafından reddedilmiş.'

 CHP'li Sezgin Tanrıkulu, tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın buzdolabı alma talebinin cezaevi idaresince reddedildiğini belirtti. 
 
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın buzdolabı alma talebinin reddedildiğini yazdı. Tanrıkulu, bu durumu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün 2002’deki buzdolabı satışıyla 2019'daki buzdolabı satışı verilerini paylaştığı konuşması üzerinden eleştirdi.
 
Twitter hesabından Erdoğan’ın söz konusu açıklamasını paylaşan Tanrıkulu, "Bugün #SelahattinDemirtaş ile Edirne’de görüştüm. Pandemi ve sıcak hava koşullarında #buzdolabı alma talebi cezaevi idaresi tarafından reddedilmiş. Aslında bu rakam daha fazla olabilirdi" diye yazdı. 
 
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün Ayasofya’da cuma namazı kıldıktan sonra yaptığı açıklamada, döviz kuru ve altın fiyatlarının rekor üstüne rekor kırmasına rağmen Türkiye ekonomisinin uçuşta olduğunu söylemişti. Erdoğan, konuşmasının bir yerinde “Buzdolabı satışları 2002’de 1 milyon 88 bindi. 2019’da 2 milyon 406 bin buzdolabı satışı var. Türkiye bir tırmanışta” ifadesini kullanmıştı.