Buğra Kavuncu savcılığa dilekçe verdi

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu, Özdağ'ın iddiaları hakkında suç duyurusunda bulundu.

11.04.2021 19:22    Güncelleme: 11.04.2021 19:23

İYİ Parti'den istifa eden Ümit Özdağ'ın iddialarına ilişkin savcılığa dilekçe veren İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu, "Şahsıma atılan iftiranın bir an önce açıklığa kavuşmasını, bunun için de her türlü asılsız iddiaya cevap vermeye hazır olduğumu bir kez daha yineliyorum" dedi.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, partisinden istifa etmeden önce, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun 'FETÖ'cü olduğunu öne sürmüş ve Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Özdağ'ın ihraç talebi mahkeme tarafından reddedilirken kendisi, İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurmuştu. 

İsmail Koncuk ve Ümit Özdağ yeni parti kuruyor: Asla 'sarı muhalefet' olmayacağız

İsmail Koncuk, Ümit Özdağ ile parti kurma hazırlıkları yaptıklarını, bu çerçevede kurucular kurulunu oluşturma ve tüzük hazırlığı çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Özdağ'ın açıklamalarının 'iftira' olduğunu söyleyerek, savcılığa dilekçe verdiğini çıkladı.

Suç duyurusu dilekçesini paylaşan Kavuncu, "Savcılık makamına sunduğumuz dilekçe aşağıdadır. Şahsıma atılan iftiranın bir an önce açıklığa kavuşmasını, bunun için de her türlü asılsız iddiaya cevap vermeye hazır olduğumu bir kez daha yineliyorum" diye yazdı.

buğra kavuncu ümit özdağ İYİ Parti suç duyurusu

BAĞLANTILI HABERLER