Boşanma aşamasındaki eşini 'vaden doldu' diye tehdit eden erkek tutuklandı

Sosyal medya hesabından boşanma aşamasında olduğu eşini silah göstererek 'Vaden doldu, toprak seni çağırıyor' ifadeleriyle tehdit eden Nazmi K., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

22.06.2022 17:42    Güncelleme: 22.06.2022 17:42

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medyada yaptığı '#emelinsesiniduyun' etiketini dikkate aldı.

Sosyal medyada paylaşılan br videoda, Nazmi K.'nın (37), boşanma aşamasında olduğu eşi Emel K.'ya (28) silah göstererek "Vaden doldu ve toprak seni çağırıyor. Bunların lafta kalmayacağını göreceksin Emel. Dediğim gibi 5 bin, 10 bin, 20 bin Euro benim için para değil ama seni babanla birlikte mezara koyacağım. Olmayan dişlerini zaten kerpetenle geçeceğim" ifadelerini kullandığı görüldü.

'UMARIM BU VİDEO GEREKEN YERLERE ULAŞIR'

Bunun üzerine Emel K., kendi sosyal medya hesabından "Ellerim titreyerek bu videoları çekiyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum, son yaşadıklarımdan sonra zaten kendimde değildim; fakat dün geceden beri ne uyku uyuyabildim ne yediğimi bilirim ne içtiğimi ne oturduğumu. Sadece ben değil babam da tehdit ediliyor bu adam tarafından. Benim eski eşim nasıl böyle bir canavara dönüştü ben bilmiyorum, aklım almıyor. Delirmiş gibi saldırıyor, umarım bu video bir an önce gereken yerlere ulaşır. Lütfen arkadaşlar, lütfen destek olun. Ben kendimden geçtim babamı düşünüyorum. Babam sırf benim arkamda olduğu için, bana destek olduğu için tehdit ediliyor" şeklinde bir video paylaştı.

Emel K., çektiği video ile destek istemişti...

ÖNCE GÖZALTI, ARDINDAN TUTUKLAMA

Polis bu paylaşımların ardından şüpheli Nazmi K.'yı gözaltına aldı. Şüpheli Nazmi K.'nin emniyetteki ifadesinde, Emel K.'nin kendisinin 7 yıllık eşi olduğunu ve bir müşterek kızları olduğunu söyledi. Eşinin 4 gün önce ortada hiçbir sebep yokken çocuğunu alarak gittiğini öne süren Nazmi K. eşine hiçbir şekilde baskı ve şiddet uygulamadığını iddia etti.

Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen şüpheli Nazmi K. burada savcıya ifade verdi. Savcılık şüpheli Nazmi K.'yı "Silahla tehdit" suçundan tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti. Anadolu Sulh Ceza Hakimliği de şüphelinin sevk edildiği suç maddesinden tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi. (DHA)

erkek şiddeti tehdit silahlı tehdit tutuklama

BAĞLANTILI HABERLER