Boğaziçi'nin Amerikalı öğretmeni Fitzmorris'ten Kılıçdaroğluna: Kurtarın bizi lütfen

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Kemerburgaz Kent Ormanı ziyaretinde karşılaştığı ABD vatandaşı Ian Fitzmorris, “Boğaziçi Üniversitesi’nde çalışıyorum. Kurtarın bizi, lütfen” dedi.

24.06.2022 22:11    Güncelleme: 24.06.2022 22:11

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kemerburgaz Kent Ormanı ziyareti sırasında karşılaştığı İngilizce öğretmeni ABD vatandaşı Ian Fitzmorris’in, yanında bulunan öğrencisi Abdullah Demir’i göstererek, “Boğaziçi Üniversitesi’nde çalışıyorum. Bu da öğrencim. Kurtarın bizi, lütfen” demesi gündem oldu. İmamoğlu ise “Genel Başkanım, Amerika’yı demek istemedi galiba” esprisini yaptı.

Kılıçdaroğlu, bugün sabah saatlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “İstanbul'a Hizmette 3. Yıl Sunumu” etkinliğine katıldı. Kılıçdaroğlu, ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun rehberliğinde İstanbul’un bazı ilçelerini ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay; CHP milletvekilleri Sibel Özdemir, Emine Gülizar Emecan ve Özgür Karabat ile CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun eşlik ettiği Kılıçdaroğlu’nun ilk adresi, Kanunî Sultan Süleyman'ın emriyle, Mimar Sinan tarafından 1555-1562 yılları arasında yapılan ve Kemerburgaz Kent Ormanı içerisindeki Alibeyköy Barajı’nda bulunan Mağlova Su Kemeri oldu. Kılıçdaroğlu, burada, İmamoğlu ve İBB iştirak şirketi Boğaziçi Yönetim AŞ Genel Müdürü Ethem Pişkin tarafından bilgilendirildi.

'AMERİKA'YI DEMEK İSTEMEDİ' GALİBA ESPRİSİ

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, kent ormanında karşılaştıkları Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi Abdullah Demir ile ABD’li İngilizce öğretmeni Ian Fitzmorris’le renkli bir sohbet yaptı. Fitzmorris, İmamoğlu’nun, “Burada yaşıyorsunuz. Nerelisiniz” sorusuna, “Amerikalıyım. Boğaziçi Üniversitesi’nde çalışıyorum. Bu da öğrencim. Kurtarın bizi, lütfen” yanıtını verdi. İmamoğlu ise Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak, “Genel Başkanım, Amerika’yı demek istemedi galiba” dedi. (ANKA)

 

Kılıçdaroğlu kurtarın bizi Ian Fitzmorris

BAĞLANTILI HABERLER