Bella Hadid'den Instagram'a tepki: Filistin hakkında paylaşım yaptığımda sansürleniyor

ABD vatandaşı Filistinli model Bella Hadid, İsrail askerlerinin Filistinlileri hedef alan saldırılarına tepki gösterdiği paylaşımlarının Instagram tarafından engellendiğini belirtti.

18.04.2022 12:09    Güncelleme: 18.04.2022 12:09

ABD vatandaşı Filistinli model Bella Hadid, Instagram'daki Filistin paylaşımlarının sansürlendiğini belirterek tepki gösterdi.

51 milyon takipçisi olan Hadid, “Filistin hakkında paylaşım yaptığımda hemen gölge yasağı uygulanıyor ve hikâyelerimi ve paylaşımlarımı 1 milyon az takipçi görüyor” dedi.

Hadid, söz konusu yasağın ardından İsrail güvenlik güçlerinin Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya müdahalesini ve Filistinlilerle girdikleri çatışmaları gösteren videolar ve fotoğraflar paylaştı. Hadid, “Bu bir güç gösterisi ve iğrenç bir şiddet durumu. Özellikle de ramazan ayında. Nasıl yaparlar bunu?” diye tepki gösterdi.

Filistin Kızılay’ı da yaptığı açıklamada Kudüs ve Batı Şeria'da birçok Filistinlinin plastik mermi ve ses bombalarıyla hedef alındığını aktardı.

Dünyaca ünlü model kardeşler Bella Hadid ve Gigi Hadid’in babaları Mohamed Hadid Nasıra doğumlu, Filistin kökenli bir iş insanı.

filistin bella hadid instagram sansür

BAĞLANTILI HABERLER