İddia: Eski Bakan Abdülhamit Gül, Antep Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olacak

Adalet Bakanlığı görevinden Ocak 2022'de 'affını isteyen' Abdülhamit Gül'ün, Antep Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olmayı düşündüğü iddia edildi.

07.08.2022 09:18    Güncelleme: 07.08.2022 21:51

İktidarın gündeminde sadece 2023'teki cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yok. Genel seçimlerden yaklaşık bir yıl sonra yapılacak yerel seçimler de bugünden konuşulmaya başlandı.

Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayları son günlerin kulisleri arasında öne çıkıyor.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayları arasında gösteriliyor.

Kulis: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un gözü İBB’de

Gazeteci Barış Pehlivan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un  İBB Başkanlığı'na talip olduğunu öne sürdü.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre ancak sadece İstanbul değil farklı iller için de aday adayları var. Kulislerde Adalet Bakanlığı görevinden affını isteyen Abdülhamit Gül’ün de Antep Büyükşehir Belediye Başkanlığını düşündüğü konuşuluyor.

Aday AKP Seçim Antep İBB

BAĞLANTILI HABERLER