Bayern Münih'li Lucas Hernandez'e hapis cezası

İspanya'nın başkenti Madrid'deki 32 nolu ceza mahkemesi, Fransız futbolcu Lucas Hernandez hakkında hapis cezası verdi.

14.10.2021 00:59    Güncelleme: 14.10.2021 00:59

İspanyol ceza mahkemesinin kararına göre, "Toplum içinde aile içi şiddet" suçundan hüküm giyen futbolcu Lucas Hernandez'in 19 Ekim'de Madrid'de mahkemeye çıkarak, kendi seçeceği İspanya'daki bir cezaevinde hapis yatması gerektiği bildirildi.

İspanyol basınındaki haberlere göre, cezaya konu olan olayın, Lucas Hernandez'in Atletico Madrid'de oynadığı dönemde, 3 Şubat 2017 tarihinde olduğu, Fransız futbolcunun o dönem eşi olan Amelia de la Osa Lorente ile sokakta kavga etmesi sonrasında "toplum içinde aile içi şiddet" suçlamasıyla her ikisi hakkında da suçlama yapıldığı belirtildi.

Bu suçlamadan dolayı "6 ay boyunca uzaklaştırma" cezası alan çiftin buna rağmen balayına gittiği ve dönüşte Hernandez'in Madrid havaalanında gözaltına alınıp ardından serbest bırakıldığı kaydedildi.

GEÇMİŞTE DE KADINA YÖNELİK ŞİDDET SUÇU İŞLEDİ

İspanyol mahkemesinin, 2019 aralık ayında Hernandez hakkında 6 ay hapis cezası verdiği ve futbolcunun yaptığı itirazın, geçmişte benzer bir olaydan (kadına yönelik şiddet) hüküm giymesinden dolayı reddedildiği ifade edildi.

Hernandez'in istediği bir cezaevine gönüllü olarak girişinin belirlenmesi için 19 Ekim'de mahkemeye çağırıldığı açıklandı.

Fransız defans oyuncusunun avukatlarının karara itiraz için üst mahkemeye başvurdukları bilgisi paylaşıldı.

bayern münih lucas hernandez hapis futbol bundesliga

BAĞLANTILI HABERLER