Batılı istihbaratlar: Putin’in yüzü ve boynundaki şişkinliğin nedeni uzun süreli steroid kullanımı

Batılı istihbarat kaynakları Putin'in son dönemdeki bazı aşırı tavırları ve davranışlarının arkasındaki sebebin çok ciddi bir hastalıkla mücadele olabileceğini iddia etti.

13.03.2022 12:05    Güncelleme: 13.03.2022 12:06

Son aylardaki Rusya-Ukrayna geriliminin ardından, 24 Şubat’ta Kiev’e saldırmaya karar veren Rusya Devlet Başkanı Putin ile ilgili dikkat çekici bir iddia İngiliz medyasından geldi.

Sözcü'nün İngiliz Mail on Sunday gazetesinin Batılı istihbarat kaynaklarına dayandırdığı özel haberinden aktardığına göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ani ve aşırı agresif kararlarının arkasında yatan neden ile ilgili bazı iddiaları bir araya getirdi.

KANSER, PARKİNSON YA DA DEMANS HASTALIKLARI İÇİN STEROİD TEDAVİSİ GÖRDÜĞÜ İDDİA EDİLDİ

İstihbarat kaynakları ve casuslar, Putin’in çok ciddi bir hastalıkla mücadele etmiş olabileceğini söyledi. Bu iddianın arkasında ise Five Eyes isimli bir istihbarat örgütünün üst düzey isimleri yer aldı.

Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve ABD’den üst düzey istihbarat yetkililerinin olduğu topluluk, Putin’in savaş kararının psikolojik nedenlerine odaklanılması gerektiğini aktardı.

İddiaya göre Putin’in kanser, demans ya da parkinson hastalığıyla mücadele ettiği ve bu rahatsızlığı ortadan kaldırmak için de steroid tedavisi gördüğü belirtildi.

YÜZÜ VE BOYUNUDAKİ ŞİŞLİK STEROİDİN YAN ETKİSİ

Fakat raporlarda, Putin’in hem son dönemde şişkin ve yorgun gözükmesi hem de kendisini ziyaret edenlerle sosyal mesafe kurallarını çok aşırı bir şekilde uygulamasının arkasında steroid tedavisi kaynaklı öfke ve şiddet patlamaları olduğu öne sürüldü.

İngiliz medyasında yer alan haberlerde 69 yaşındaki Putin’in yüzü ve boynundaki şişkinliğin de steroidin çok uzun süreli kullanılması sonrasında oluşan yan etki olduğu  belirtildi.

Putin yürürken neden sağ kolunu sabit tutuyor?

Ukrayna'yı işgal kararının ardından batı dünyasında tepki çeken Vladimir Putin, her yönüyle mercek altına alınıyor. Son olarak Putin'in yürüyüşündeki 'sağ kol' detayı gündem oldu.

putin steroid parkinson kanser tedavi

BAĞLANTILI HABERLER