Aysel Doğan'ın cenazesi Dersim'e uğurlandı

Almanya’da yaşamını yitiren Kürt siyasetçi Aysel Doğan'ın cenazesi, Diyarbakır Havaalanı’nda karşılanarak Dersim'e uğurlandı.

14.05.2022 10:03    Güncelleme: 14.05.2022 10:10

Almanya’nın Köln kentinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın çağrısıyla 1999 yılında Avrupa’dan Türkiye’ye gelen 2’nci Barış Grubu üyesi Aysel Doğan'ın cenazesi, Köln'den Diyarbakır'a hava yoluyla getirildi.

Diyarbakır Havaalanı’ndaki karşılamaya, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Ebru Günay, HDP bölge milletvekilleri, Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri, Doğan ailesi bireyleri ile çok sayıda kişi katıldı.

Omuzlarda taşınmasına polislerce izin verilmeye cenaze tabutu, cenaze aracına konuldu. Doğan'ın cenazesi Dersim'e uğurlandı. Çevre il ve ilçelerden gelen çok sayıda kişi de araçlarla Dersim'e doğru hareket etti.(MA)

Aysel Doğan: Ömrü bedeller ödeyerek geçmiş onurlu bir kadına son görev

Yüzyüze tanıma şansım olmadı Aysel Doğan’ı… Ama dostlarını ve onların kendisi hakkında söylediklerini duyunca değerini biraz daha iyi anlıyorum, elbette mücadelesini de…

Aysel Doğan Cenaze Dersim Almanya

BAĞLANTILI HABERLER