Artuklu Belediyesi’nde usulsüzlük: AKP’li 13 meclis üyesinden istifa dilekçesi

Mardin’de usulsüzlükleri tespit edilen AKP’li Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’nın istifasını isteyen 13 AKP’li Meclis üyesi, talepleri karşılanmayınca istifa dilekçelerini verdi.

23.06.2022 10:19    Güncelleme: 23.06.2022 13:08

Mardin’de AKP’li Artuklu Belediyesi’nde Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’nın Meclis Mali Denetim Komisyonu tarafından tespit edilen yolsuzluk ve usulsüzlüklere müdahale konusunda bir adım atılmadı. AKP İl Başkanlığı ve Artuklu Belediyesi’nde AKP’li 13 Meclis üyesi usulsüzlükler ve yolsuzluklar nedeniyle Tutaşı’nın istifasını talep etti. AKP Genel Merkezi ve AKP İl Başkanlığı talepleri karşılamayınca hafta başında 13 Meclis üyesinin istifa kararı aldığı öğrenildi.

 13 MECLİS ÜYESİ İSTİFA DİLEKÇESİ VERDİ

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre AKP’li kimi Meclis üyeleri, bir süre önce Tutaşı’nın usulsüzlükleri ve yolsuzluklarının da yer aldığı dosyayı alarak AKP Genel Merkezi’ne götürdü. Dosyanın teslim edilmesinin ardından kente dönen Meclis üyeleri, AKP Genel Merkezi ve AKP İl Başkanlığından adım atılmasını talep ederken, bugüne kadar herhangi bir gelişme yaşanmadı. Bunun üzerine hafta başında 13 Meclis üyesinin istifa kararı aldığı öğrenildi.

İstifa dilekçelerini AKP İl Başkanlığına teslim eden Meclis üyeleriyle il başkanlığı arasında yoğun tartışmalar yaşandı. Karşılıklı sert tartışmalarda Meclis üyelerinden dilekçelerini geri çekmeleri istendi. Ancak Meclis üyeleri dilekçelerini geri çekmek için il yönetimine 27 Haziran’a kadar süre vererek, il binasından ayrıldı.

 Öte yandan yaşananlara dair AKP’li Meclis üyeleri, şu an için herhangi bir açıklama yapmayarak, bekleyeceklerini söyledi.

İddia: Artuklu Belediye Başkanı usulsüzlükleri gizlemek için ‘mali denetimi’ engelliyor

AKP yönetimindeki Artuklu Belediyesi mali denetim için kurulan komisyon üyeleri iddiasına göre Belediye Başkanı Tutaşı çalışmaları sabote etmek istiyor.

 

Mardin Artuklu Belediyesi usulsüzlük yolsuzluk meclis üyesi istifa

BAĞLANTILI HABERLER