Anket sonucu: Türkiye’nin en çok beğenilen sanatçısı kim?

Yardım çalışmalarıyla öne çıkan şarkıcı Haluk Levent 'en beğenilen sanatçı' anketinde açık ara önde çıktı. İktidar çevrelerinin hedefi olan Tarkan ve Sezen Aksu ikinci ve üçüncü sırada.

23.03.2022 13:15    Güncelleme: 23.03.2022 18:23

MetroPOLL Araştırma, Türkiye’nin en çok beğenilen sanatçılarına dair bir anketin sonucunu açıkladı.
28 ilden 1535 kişiyle düzenlenen Türkiye’nin Nabzı Mart 2022’nin verilerine göre ilk sırada yüzde 79’la Haluk Levent yer alıyor. Levent, ihtiyaç sahiplerine destek veren Ahbap Derneği’ndeki çalışmalarıyla sık sık gündeme geliyor. Haluk Levent son olarak Migros işçilerinin hak arayışında arabuluculuk rolü oynamıştı.
Araştırma şirketinin sahibi Özer Sencar anket sonuçlarına dair paylaşımında, derneğin çalışmalarını anımsatarak, “Metropoll’ün şimdiye kadar yaptığı popülarite-beğeni ölçümlerinde görülen en yüksek değer yüzde 79’la Haluk Levent’e ait" dedi.
Ankette Tarkan 60,7 ile ikinci sırada yer aldı. Toplumsal sorunlara ilişkin çıkışlarıyla zaman zaman gündeme gelen Tarkan, son olarak Geççek şarkısıyla dikkat çekmişti.
Sezen Aksu, en sevilen sanatçılar sıralamasında yüzde 58,2 ile üçüncü sırayı aldı. Aksu son olarak ‘Şahane bir şey yaşamak’ şarkısındaki sözler nedeniyle tehditlere maruz kalmıştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önce isim vermeden, “Hz. Adem efendimize uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir” demişti.
Dört ve beşinci sırada, son dönemde sosyal medya mesajlarıyla da gündem olan iki komedyen yer aldı. Cem Yılmaz dördüncü sırada.
Geçen yaz Akdeniz’deki orman yangınlarında iktidarı eleştiren Şahan Gökbakar ankette beşinci sırada çıktı.

MetroPOLL Anket Haluk Levent Tarkan Sezen Aksu Cem Yılmaz Şahan Gökbakar

BAĞLANTILI HABERLER