Ankara Valiliği’nden uyarı: Öğleden sonra sel ve su baskınlarına dikkat

Ankara Valiliği bugün öğleden sonra kentte kuvvetli sağanak yağışların beklendiğini belirterek, sel ve su baskınlarına karşı uyarıda bulundu.

14.06.2022 12:43    Güncelleme: 14.06.2022 12:43

Ankara'da yaşanan ve 4 kişinin öldüğü sel felaketinin ardından Ankara Valiliği bugün öğleden sonra kentte kuvvetli sağanak yağışların beklendiğini belirterek, sel ve su baskınlarına karşı uyarıda bulundu.  

Valilik’ten yapılan açıklama şöyle:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (Salı) öğleden sonra görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, Ankara genelinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ile yağış anında kuvvetli rüzgâr, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

BOLU, ESKİŞEHİR, BİLECİK VE BURSA’DA DA KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji’den yapılan açıklamada da, bugün öğleden sonra görülecek gök gürültülü sağanağın, Ankara, Bolu, Eskişehir ve Bilecik çevreleri ile Bursa'nın doğusunda yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği bildirildi.

Açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ile yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

meteoroloji hava durumu sağanak sel ankara

BAĞLANTILI HABERLER