Anadolu-Der Başkanı Ahmet Pekyen, av tüfeğiyle vurularak öldürüldü

Adana'da Lokman D., aynı zamanda eski milli atlet olan komşusu Ahmet Pekyen'i oturdukları apartmanın önünde av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

04.07.2022 10:57    Güncelleme: 04.07.2022 14:18

Adana'nın Seyhan ilçesi Yeşilyurt Mahallesi'ndeki 5 katlı apartmanın 3'üncü katında yaşayan Lokman D. (33) ile alt katta oturan Ahmet Pekyen (66) ve ailesi, dün tartıştı. Lokman D., bugün de evinin balkonundan apartmanın önündeki Ahmet Pekyen'e av tüfeğiyle ateş etti.

Yaralanan Pekyen, çağırılan ambulansla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Cinayet şüphelisi Lokman D., evinde, olayda kullandığı değerlendirilen tüfekle gözaltına alındı. Lokman D.'nin dün akşam, aralarında daha önce de husumet olan Pekyen ailesinin üyelerini "Sizi öldüreceğim" diye tehdit ettiği iddia edildi. 

PEKYEN'E PUSU KURMUŞ

Dün akşam saatlerinde balkona çıkan Lokman D.’nin, Pekyen’in oğlu Onur Pekyen’in başına tükürdüğü ve aralarında tartışma çıktığı öğrenildi. Lokman D.’nin de elektrik teknisyeni Onur Pekyen’in işten dönüş saatini takip edip balkonda beklemeye başladığı belirlendi. Ahmet Pekyen’in, oğlunun kavgaya karışmaması için apartmanın önüne geldiği, bu sırada Lokman D.’nin balkondan ateş açtığı belirtildi.

Öte yandan Pekyen’in yeğeni Ahmet Geçgin, “Üst kat komşusu sürekli balkondan çöp attığı için aralarında tartışma yaşanıyordu. Dün de kuzenimin başına tükürünce aralarında kavga çıkmış. Şüpheli de kuzenimin iş çıkış saatinde balkonda pusu kurmuş. Babasını görünce ona ateş etmiş” diye konuştu.

Olayın ardından gözaltına alınan Lokman D.’nin, Cinayet Büro Amirliği’ndeki sorgusunun sürdüğü bildirildi.

AHMET PEKYEN KİMDİR?

Ortaokul yıllarında milli takıma seçilen, Türkiye birincilikleri bulunan ve Balkan Şampiyonası'nda 6’ıncı olan Ahmet Pekyen, 1980 darbesinden sonra sporu bıraktı.

1987 yılında Anavatan Partisi'nin bombalanması olayında suçlanıp gözaltına alındı.

Pekyen, gördüğü işkence nedeniyle omuriliğindeki zedelenme sonucu yüzde 50 engelli kaldı.

Bu suçlamadan beraat eden Pekyen, Anadolu Halkları Derneği Başkanlığı da yaptı. (DHA)

ahmet pekyen anadolu-der milli atlet adana cinayet

BAĞLANTILI HABERLER