AKP'nin dava açmaya hazırlandığı Dilipak: Biyografime yazacak bir hatıra daha çıktı

31.07.2020 19:45    Güncelleme: 31.07.2020 19:45

Yeni Akit yazarı Dilipak, 'AKP'nin papatyaları' başlıklı yazısında kadınlara karşı kullandığı utanç verici ifadelerden dolayı kendisine dava açma hazırlığında olan AKP'ye ilişkin konuştu.

AKP içindeki İstanbul Sözleşmesi'ni savunan kadınlara "fahişe" dediği için hakkında dava açmaya hazırlandığı Akit gazetesi yazarı Abdullah Dilipak, "Helal olsun, harika; biyografime yazacak bir hatıra daha çıktı" dedi.

"Benim kadar AKP için çalışan bir insan bulunamaz" diyen Dilipak, "Beni de yargılayacaklarına göre helal olsun, harika! Bu kadarını beklemiyordum doğrusu ama kaderde bu da varmış. Biyografime yazacak bir hatıra daha çıktı" ifadelerini kullandı. 

Akit TV'de hakkındaki eleştirilere cevap veren Dilipak şunları söyledi: "Çok iyi olur. Daha önceki ANAP döneminde de o Hasan Celal Güzel'i eleyip siyasi hayatıma mal olsa da imam hatipleri kapatacağım diyen bir zihniyet var ya onların bir papatyaları vardı. AK Parti içinde de böyle bir 'papatya' zihniyeti oluştu. Bana hoşgörü gösteremiyorlar. Bunlar biraz son zamanda deşifre oldular. Halkın öfkesi çok yükseldi benim yazım da bunu anlatıyor. O yazının hemen girişinden sonraki paragrafım; benim kadar AK Parti için çalışan bir insan bulunamaz. Ben sanık oluyorum onlarsa yargıç pozisyonunda. Dün bir açıklama yaptılar, bugün de müjdeyi verdiler. AK Partiyi yöneten böyle bir kadro var. Bunların zihniyetleri Türkiye'yi ve AK Parti'yi bir yerlere sürüklüyor... Bakın bu Koç'un Eczacıbaşı'nın savunduğu kadrolar kimler? Onlara arka çıkan bu holdingler kadar bizim yeşil sermaye dediğimiz o dindar iş adamları, acaba bu kötü gidişe bu LGBT oradaki kelimeyi tekrar söylüyorum fahişelere ve onların türevlerine' LGBT demek zorunda mıyım? İşte bunları o uluslararası örgütler hangileri? AB. Neyle destekliyor İstanbul Sözleşmesi ile destekliyor. Gönderme yaptığım yer orası. Anlamak istemiyorlar çünkü benim bu söylemim birilerini rahatsız ediyor." (HABER MERKEZİ)