AKP’li Demiröz, '100 il müjdesini’ geri çekti

AKP’li Vedat Demiröz, Türkiye’deki il sınırının 100’e çıkarılacağıyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ve konuşmaların yanlış yansıtıldığını iddia etti.

26.06.2022 01:03    Güncelleme: 26.06.2022 01:05

Bitlis’in Ahlat ilçesinde konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim” sözlerini reddetti. Demiröz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ve konuşmaların yanlış yansıtıldığını iddia etti. 

Demiröz, "Ahlat’ı bundan sonra dünya başkenti gibi dünya liderlerinin toplanıp, dünyanın sorunlarını görüşeceklerini bir kent haline getireceğiz. Bunu büyüklerimiz açıklayacak. İnşallah hedefimiz bu bölgenin, Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı'mızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim" şeklinde konuşmuştu.

AKP’li Demiröz: Cumhurbaşkanımızın verdiği kararla il sayısı 100'e çıkacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, 'Cumhurbaşkanımızın verdiği kararla il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda, inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız' dedi.

Demiröz, daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar, bu konuşmaların yanlış yansıtıldığını iddia etti. AKP’li Demiröz, “Bugün Ahlat’ta yaptığım konuşma, bazı yayın organlarında ‘İl sayısı 100’e çıkarılacak’ şeklinde yanlış yansıtılmıştır. Bu hususta verilmiş bir karar yoktur. Oysa ki konuşmamda; 'Türkiye’nin şehir sayısının 100’e çıkarılması halinde Ahlat’ın bunların arasında yer alacağı' temennisidir” ifadelerini kullandı.

AKP Vedat Demiröz Ahlat Bitlis

BAĞLANTILI HABERLER