AKP'li başkan partililerle bayramlaşırken görevinden istifa ettiğini açıkladı: Makamlar geçici

AKP Kütahya İl Teşkilatı'nın bayramlaşma programına İl Başkanı Sebahattin Ceyhun'un istifası damga vurdu.

03.05.2022 13:05    Güncelleme: 03.05.2022 13:14

AKP Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, partililerle bayramlaştığı esnada görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ceyhun istifa açıklamasında, pandemi sürecinde yorulduklarını belirterek "2023 seçimlerine 'daha enerjik' bir başkan ile gidilmesinin uygun olacağını düşündüm" dedi.

Kütahya Ajansı'nda yer alan habere göre AKP Kütahya İl Teşkilatı'nın bayramlaşma programına İl Başkanı Sebahattin Ceyhun'un istifası damga vurdu. Ceyhun, Bengisu Sosyal Tesisleri'nde yapılan programda partililere seslendiği konuşmasında görevinden istifa ettiğini açıkladı.

‘MAKAMLAR GEÇİCİ’

"Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile başladığımız görevimize 2.5 senedir dava ruhu ve adalet ekseninde, küçük hesaplara gereksiz polemiklere girmeden hizmet ve gönüllere girme odaklı bir yönetim anlayışı uygulayarak devam ettik” ifadelerini kullanan Ceyhun, istifa konuşmasında şunları söyledi:

“Açıkçası niyetimiz bir dönem yapıp görevi devretmekti. Pandemi ve sonrasındaki süreç hepimizi yordu. 2023'e daha enerjik yeni bir başkan ve yönetimiyle gidilmesinin daha uygun olduğunu düşündüm. 2.5 sene boyunca ailemize ve özel işlerimize de zaman ayıramadık. Çünkü siyaset 24 saatlik bir iş. Bu nedenlerle genel merkezimizden görevden affımı talep ettim, onlar da anlayışla karşıladılar.

Bu bir bayrak yarışı, makamlar geçici. Baki olan davamız. Böyle onurlu bir göreve bizleri layık gören Cumhurbaşkanımıza, genel merkez teşkilatlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal edin. Saygılar sunuyorum."

AKP Kütahya Sebahattin Ceyhun

BAĞLANTILI HABERLER