AKP’den Kılıçdaroğlu’nun iddialarına yanıt

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, 'Kılıçdaroğlu’nun köklü bir partinin genel başkanlığını yalan ve dedikodu merkezine çevirmesini izliyoruz' dedi.

27.05.2022 23:00    Güncelleme: 27.05.2022 23:03

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ABD'de kurulan TURKEN Vakfı ile ilgili, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sorular sormuş, “Erdoğan, aile üyelerin paralel hayat kurma telaşı içindedirler” demişti.

'POLİTİK DEDİKODU VE SİSTEMATİK YALAN ÜRETİYOR'

AKP Sözcüsü Ömer Çelik de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi.

Ömer Çelik, paylaşımlarında şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu hakkıyla genel başkanlık yapamayınca ‘politik dedikoduculuk’ mesleğine geçmiş.

Cumhurbaşkanımızın aile bireylerinin hukuka uygun ve herkese açık şekilde yürüttüğü sivil toplum faaliyetlerini hukuksuz ve şaibeli göstermeye çalışarak politik dedikodu ve sistematik yalan üretiyor.

Kılıçdaroğlu'nun köklü bir partinin genel başkanlığını yalan ve dedikodu merkezine çevirmesini izliyoruz. Geçen seferki iddiaları hakkında, bilinen bir FETÖ'cü ‘bunları ben yıllar evvel söyledim’ diyerek bu iddiaların mülkiyetinin kime ait olduğunu ifşa etmişti.

'HER İDDİASININ ARKASINDAN ‘MUTFAKTA BİRİ VAR’ DEDİRTMEYE DEVAM EDİYOR'

Kılıçdaroğlu politik dedikodu ve yalan üretmek yoluyla 6'lı masanın lideri olma hedefine ulaşabilecek mi göreceğiz. Fakat her iddiasının arkasından ‘mutfakta biri var’ dedirtmeye devam ediyor.

Kılıçdaroğlu'nun önümüze gerçek politika ile çıkmasını bekledik, bunun imkansız olduğunu bir kere daha gördük. Mülkiyeti karanlık odaklara ait politik dedikodu ve yalanlarla varabileceği bir yer yok.

Şimdiye kadar olduğu gibi bu iddialarının arkasından da şaibeli odaklar çıkacak… Parti genel başkanlığını terkedip, politik dedikoduculuk mesleğine geçişi ile kendisini baş başa bırakıyoruz.”

Kılıçdaroğlu, yurt dışındaki vakıfların Erdoğan ailesi ile ilişkisini açıkladı: Kardeş kardeş yönetiyorlar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın 'kaçma planı' diyerek yaptığı açıklamalara bir yenisini daha ekledi.

ömer çelik turken kılıçdaroğlu akp erdoğan

BAĞLANTILI HABERLER