AFAD: 3 il için teyakkuza geçildi

AFAD, "26 Haziran Pazar günü Bartın, Kastamonu ve Zonguldak'ta şiddetli yağış beklenmektedir. İl AFAD Yönetim Merkezleri teyakkuza geçirilmiştir” açıklamasını yaptı.

25.06.2022 22:53    Güncelleme: 25.06.2022 22:53

AFAD, yüksek yağış beklenen Bartın, Kastamonu ve Zonguldak için ‘teyakkuza geçtik’ açıklaması yaptı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamada yarın için Bartın, Kastamonu ve Zonguldak’a şiddetli yağışların hakim olacağı belirtilerek, ‘teyakkuza geçilmiştir’ denildi.

Konuya dair Bartın Valiliğin'den de açıklama yapıldı. Valilik yapılan uyarıda da Pazar ve Pazartesi günleri çok kuvvetli yağış beklendiğine dikkat çekilirken dere yataklarından uzak durulması, taşkın anında yüksek yerlere çıkılması ve bodrum katlara su girişini engellemek için kum torbası kullanımı gibi her türlü tedbirin alınmasının büyük önem taşıdığı kaydedildi. Şehirde belediye ve cami hoparlörlerinden uyarı anonsları yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre bölgede pazar ve pazartesi günleri yer yer çok kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji MGM Bartın Kastamonu Zonguldak AFAD

BAĞLANTILI HABERLER