Abdüllatif Şener, Erdoğan-Soros görüşmesini ilk kez anlattı

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da George Soros ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

26.10.2021 13:52    Güncelleme: 26.10.2021 13:52

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tutuklu iş insanı Osman Kavala için kullandığı 'Soros artığı" ifadesini ve kendisinin daha öncesinde Soros'la yaptığı görüşmeler gündemdeki yerini koruyor. 

Kavala için "Bu Kavala denilen Soros artığıyla ilgili olarak Türkiye'yi adeta burada mahkum etmek istiyorlar. 10 tane büyükelçi bu açıklamayı niye yapar? Bu Soros artığını savunanlar, bunu nasıl bıraktırırız gayreti içindeler. Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz" ifadelerini kullanan Erdoğan'ın 2005 yılında, Başbakan olduğu dönemde ABD'li milyarder George Soros'la yaptığı görüşme gündem konusu oldu.

O dönem Başbakan Yardımcılığı görevinde olan CHP milletvekili Abdüllatif Şener, kendisinin de yer aldığı görüşmeye ilişkin Halk TV'de katıldığı yayında anlattı.

"Soros'un bulunduğu sadece bir toplantıda yer aldı. O da Ankara'daki Başbakanlıkta yapılan toplantıdır" diyen Şener, sözlerine şöyle devam etti:

"Toplantının yapıldığı salon benim odama bitişik bir salondur. Özel kalemden yarım saat bir saat önce aradılar şu saatte bir toplantı var dediler. Kapıdan çıkıp toplantı salonuna girerken fısıltılardan Soros ve yanındakilerin geleceğini öğrendim. Hatırladığım kadarıyla da bu toplantıda hiç görüş bildirmedim, hiç konuşmadım. Sadece konuşulanları dinledim. Konuşmalarda bir sohbet havası vardı.

O sırada biliyorsunuz Türkiye için Avrupa Birliği süreci önemliydi. Müzakerelerin yaklaştığı bir tarihti sanıyorum. Bununla bağlantılı olarak hükümetin insan haklarına, hukukun bağımsızlığına, demokratik değerlere verdiği önemi anlatan bir konuşma oldu. Nötr şeylerdi, somut güncel hiçbir konu konuşulmadı."

Kavala'ya 'Soros artığı' diyen Erdoğan'ın Soros ile çok bilinmeyen fotoğrafları

Osman Kavala için 'Soros artığı' ve 'Soros'un Türkiye şubesi' ifadelerini kullanan Erdoğan'ın George Soros'la kamuoyunda çok fazla bilinmeyen görüşmelerine ait fotoğrafları hatırlatıldı.

erdoğan-soros görüşmesi erdoğan soros osman kavala abdüllatif şener

BAĞLANTILI HABERLER