ABD'de Apple'ın çalışanları ilk kez sendikalaştı

Amerika’nın Maryland eyaletinde bir Apple mağazası çalışanları sendikalaşma yönünde oy kullandı. Böylece ilk defa bir Apple mağazası çalışanları sendikalaşma lehinde karar almış oldu.

19.06.2022 15:21    Güncelleme: 19.06.2022 15:21

ABD'nin Maryland eyaletinde teknoloji devi Apple firmasının perakende çalışanları ülkede ilk kez sendikalaşma kararı aldı. Baltimore'un dışındaki Towson Town Alışveriş Merkezi'nde bulunan Apple mağazasında çalışan yaklaşık 100 işçi sendikalaşmak için sandık başına gitti.

Sputnik’te yer alan habere göre Towson Apple mağazası çalışanları, 33 'hayır' oyuna karşı 65 'evet' oyu ile ülkede sendikayı kabul eden ilk grup oldu.

Sendika Başkanı Robert Martinez Jr, "Towson'daki Apple mağazası çalışanlarının bu tarihi zafere ulaşmak için sergilediği cesareti alkışlıyorum. Ülke genelinde binlerce Apple çalışanının gözleri bu seçimdeydi" ifadesini kullandı.

Apple firmasından konuya ilişkin bir açıklama yapılmazken, New York ve Atlanta'daki Apple perakende mağazalarının da ileriki günlerde sendikalaşmak için seçime gitmeyi planladığı kaydedildi.

Apple sendikalaşma ABD Oy kullanma

BAĞLANTILI HABERLER